MENU

Музей історії Богуславщини знайомить відвідувачів з минулим Богуславського краю від епохи неоліту до сьогодення. Дизайнерам вдалось уникнути зустрічних екскурсійних потоків та зворотних шляхів експозиція розташовується послідовно. Оригінальним є оформлення залів музею. Значна увага приділена динамічному нестатистичному показу експозиції через різні пристрої та символіку. Створюють відповідні ефекти стіни, підлога, освітлення, експонати вітрин, та художні виставки. Це справляє більш емоційний вплив на відвідувачів допомагає повніше і переконливіше розкрити ту чи іншу тему.

Вестибуль оздоблений сірим Богуславським гранітом, що являється однією з відмінних природних рис Богуслава. Далі перед очима відвідувачів постає неолітична печера, в якій виставлені кістки мамонтів, знаряддя праці. Немов живий, із-за каміння визирає тигр; ніби через вікно - отвір у печері, можна побачити діораму полювання на мамонта. Неолітичну печеру змінює зал археології. На чотирьох живописних полотнах зображені жанрові сцени древнього населення Богуславського краю. Численні археологічні експонати дають повне уявлення про життя місцевого населення від епохи міді-бронзи до раннього середньовіччя. Археологічні експонати, що розміщенні у вітринах серед зрубу символічної дерев'яної фортеці знайомлять з життям древнього Богуслава, як оборонного пункту Київської Русі, заснованого Ярославом Мудрим.

Дерев'яна підлога стилізована під дорогу характерну для XIV-XVII ст., веде екскурсантів до експозиції, що містить документи, зброю, малюнки, фотографії, які розкривають історію козацько-селянських повстань XIV-XVII ст., національно визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького, діяльність богуславського полковника Самійла Самуся, Гайдамаччину, історію про українську героїню з надросянського краю Марусю Богуславку.

Сільська хата, типова для південних регіонів Київщини, з піччю, лежанкою, лавами, мисником, різним пачінням, ілюструє життя селян 18-19 ст. Зародження і розвиток капіталістичних відносин на Богуславщині відображено через документи, карти, об'ємні експонати, котрі розповідають про перші промислові.

Окремий розділ присвячений розвитку освіти та культури від Алімпія Галика до Степана Васильченка (XVII поч. XXст.). Тісними тюремними сходами піднімаємося на другий поверх. Матеріал сходинок символічний: перший - цегляний, другий металевий, схожий на троп броньовика. В подальшій експозиції яскраво відображений складний історичний шлях, пройдений нашою країною в роки визвольних повстань, "Медвинської республіки", колективізація, голод 1932-1933, р.р., репресії, стаханівський рух. Прямо перед відвідувачами діорама "Богуслав 1941 р.". Потім - несподіваний перехід до хроніки Великої Вітчизняної війни, екскурсія прямує до військового бліндажу, який, разом із розміщення в ньому експонатами та фактографічними стендами, розповідає про німецько-фашистської окупації.

Наступні зали змальовують історичний розвиток району в 50-80р.р. XX ст., Чорнобильську катастрофу, шлях воїнів інтернаціоналістів. Окремий розділ експозиції присвячений історії Богуславщини у складі незалежної держави, України. Щільне місце займає експозиція, присвячена нашим землякам, відомим вченим, письменникам, кінорежисерам, диригентам, краєзнавцям, майстрам декоративного художнього ткацтва та гончарям.

Завершує експозицію музею Історії Богуславщини виставковий зал, в якому проходять виставки живопису, декоративно-прикладного мистецтва, фотовиставки та ін.